مشاوره

یکی از خدمات صندوق پژوهش و فناوری استان اردبیل، مشاوره به کسب و کارهای نوپا و کسب و کارهایی که به دنبال پیشرفت بیشتر هستند، می‌باشد. برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از طریق دکمه زیر اقدام فرمایید.

اما اغلب اين كارآفرينان، فارغ التحصيلان جوان و خوش فكري هستند كه فاقد تجربه در سه عامل اصلي براي موفقيت در بازار رقابتي هستند. اين عوامل عبارتند از دانش و تجربه مديريتي، منابع مالي كافي، بازار و مشتري كه محصول حاصل از اين كارآفريني را به مصرف برساند.

بسياري از اين تلاش ها براي راه اندازي كسب و كار جديد، به دليل نبود اين سه عامل، با شكست مواجه مي شود. امروزه كليد حل مشكل در دست سرمايه گذاراني است كه با تكيه بر شم فوق العاده خود و با تقبل مخاطرات قابل محاسبه و يا غير قابل محاسبه، فعالانه با كارآفرينان همراه شده و با هدف كسب سود، نقاط ضعف آنان (تجربه مديريتي، منابع مالي كافي و بازار) را پوشش مي دهند. به اين سرمايه گذاران، سرمايه گذاران خطرپذير مي گويند؛ كه در كشورهاي توسعه يافته به يكي از حلقه هاي اصلي سيستم ملي نوآوري تبديل شده است.صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان آذربایجان شرقی نیز با بهره‌مندی از تجربیات موجود، به عنوان یک سرمایه‌گذار خطرپذیر، نوآوران را در جهت تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی و فناوری ایشان یاری می‌نماید.

شایان ذکر است که این صندوق، از طریق مشارکت و همکاری در ایجاد شتابدهنده های فناوری و صندوقهای جسورانه در کشور(در حوزه های مختلف فناوری شامل: نانو، بیو، ICT، دارویی، پزشکی و بازی و انیمیشن) بستری را فراهم نموده است تا صاحبان کسب و کار نوپا بتوانند با استفاده از بهره برداری از این ظرفیت و همچنین بهره مندی از تجربه متخصصین و مشاوران صندوق، در سریعترین زمان ممکن، طرح فناورانه خود را به بازارهای بزرگ داخلی و خارجی معرفی نماید.بدیهی است شرکتهای سرمایه گذاری شده از طریق این صندوق می توانند از سبد خدمات مالی صندوق (شامل: لیزینگ محصولات، تسهیلات سرمایه در گردش، صدور ضمانت نامه برای ذینفعان و … ) برای تسریع در تجاری سازی طرح خود، بهره مند گردند.

متقاضیان خدمات صندوق می تواند با تکمیل ” فرم ارائه اطلاعات اولیه طرح” و ارسال آن به آدرس

نسبت به درخواست سرمایه گذاری اقدام نمایند.